Levné energie

Energie jsou podstatnou položkou nákladů života v rodinném domě. Logicky se tak také energie staly naším zájmem. Hledali jsme způsob, jak výrazně snížit tuto položku v rozpočtech Vás, našich klientů.

Na jedné straně byla řešení technická, kdy jsme posilovali izolační vlastnosti domů a tím snižovali potřebu energií. V tomto článku pak představíme také druhou možnost. Nákup energií za skupinovou zvýhodněnou cenu.

Z velkého množství několika set operátorů s energiemi jsme vybrali skupinu těch skutečně seriozních. S těmito jsme vedli složitá jednání a vyjednávali cenu energií pro všechny naše klienty. Ty bydlící, i klienty, které do nových domů v dalších letech přivedeme. Velké množství těchto klientů se nám stalo klíčem k odemčení příznivých cen energií.

Tak se nám podařilo zajistit cenu plynu za 804,60 Kč/MWh (cena bez DPH a bez paušálních a regulovaných plateb) a cenu elektrické energie za 1270,- Kč/MWh (cena bez DPH a bez paušálních a regulovaných plateb). Platí pro jedno-tarifní paušál.

Tyto ceny přinesou většině našich klientů úsporu 33% na nákladech za plyn a 15% na nákladech za elektrickou energii. Hladký přechod k novému prodejci energií bydlícím klientům zajistí pracovníci ES. Ke komunikaci jsme vytvořili nové klientské prostředí bydlících klientů Modrá křídla.

Celkové náklady na energie se skládají z regulované části, která je stejná u všech dodavatelů energií a obchodní ceny energie, která bude předmětem každoročního vyjednávání nejlepších možných podmínek. Energie nikdy nebudou levné. Zajistíme však, aby právě klienti ES nakupovali energie za nejnižší možné ceny trhu.

Informace uvedené v tomto bulletinu jsou platné ke dni 25.6.2013.
Aktualizováno: 24.6.2013 zpět

http://uspora.ekonomickestavby.com/bulletin1306_41.cz/levne-energie.htm
Tento článek je součástí pravidelného bulletinu společnosti Ekonomické stavby, který vydáváme ve spolupráci s odborníky. Pokud se vám článek líbil a chtěli byste pravidelně dostávat ucelené informace formou bulletinu, zaregistrujte se k odběru zde.